مقالات سایت

استفاده از ۷ میلیارد دلار بودجه پنتاگون برای ساخت دیوار


به منبع تیم دیگر رسانه های بلاگینا، دونالد ترامپ در نظر دارد در سال جاری تمایلادی ۷.۲ تمایلیارد دلار از بودجه پنتاگون را به ساخت دیوار مرزی اختصاص دهد.

این دومین سال پیاپی خواهد بود که بودجه پروژه‌های ساخت و ساز نظامی و مبارزه با مواد مخدر به ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک تعلق می‌گیرد.

به منبع پایگاه خبری هیل، طبق براسمه‌ریزی‌های داخلی که از سوی شباسمه واشنگتن پست مشاهده شده، دولت آمریکا ۳.۵ تمایلیارد دلار از بودجه براسمه‌های مبارزه با مواد مخدر و ۳.۷ تمایلیارد دلار از بودجه ساخت و ساز نظامی را به ساخت دیوار مرزی اختصاص خواهد داد. مبالغی که در سال گذشته تمایلای از این دو حوزه صرف ساخت دیوار مرزی شد به ترتیب ۲.۵ تمایلیارد و ۳.۶ تمایلیارد دلار بودند.

در مجموع ۱۸.۴ تمایلیارد دلار در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از بودجه فدرال صرف دیوار مرزی شده است. این براسمه نشان می‌دهد که افزایش تازه سرمایه ساخت دیوار مرزی به دولت اجازه خواهد داد که تا بهار ۲۰۲۲ حدود ۱۴۲۴ کیلومتر دیگر از مرز مکزیک را دیوارکشی کند.

ده‌ها پروژه ساخت و ساز نظامی از سال گذشته تمایلادی به دلیل تخصیص بودجه تعیین شده برای آن‌ها به ساخت دیوار مرزی به تاخیر افتاده یا متوقف شده‌اند.