مقالات سایت

بیش از ۵۵ مادر باردار از مناطق سیل‌زده نجات یافته‌اند


به منبع تیم اجتماعی بلاگینا، سعید نمکی در بازدید از بیمارستان چابهار اظهار کرد: از اولین دقایق بارش های سیل آسا در منطقه سیستان و بلوچستان، همکاران و امکانات دکتریی و درمانی را بسیج کردیم و با براسمه ریزی مدون و هماهنگی مناسب بین یونورسیتی های علوم دکتری مناطق سیل زده و همچنین یونورسیتی های معین، همه مسائل این مناطق را به دقت رصد کردیم.

وی اتلهه داد: از دکتر کولیوند رییس شرکت اورژانس کانتری خواستیم که سریعا به مناطق سیل زده مسافر کند.

دربار دکتری و درمان افزود: با براسمه ریزی های مدون و هماهنگی های بین بخشی و درون بخشی، موردی از مرگ و میر در مناطق سیل زده مشاهده نشد و بیش از ۵۵ مادر باردار در این مناطق، توسط اورژانس به ویژه سه فروند بالگرد اورژانس، جابجا شده و مراقبت های لازم را گرفتن کردند.

وی گفت: با آموزش های لازم، تسلط همکاران دکتریی و درمانی ما و استفاده از تجارب ارزشمند در سیلاب های گسترده بهار پارسال، تا این لحظه هیچ موردی از طغیان بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده این منطقه نداشتیم.

نمکی افزود: از امشب به بعد باید همه به همدیگر یاری کنیم تا لاشه های جانورات اهلی در مناطق سیل زده به اسپید جمع آوری شود که در مرداب ها و گندآب هایی که ممکن است تشکیل شود، کانون های آلوده و عفونی، شکل نگیرد.

وی اتلهه داد: قطعا سایر شرکت ها از جمله شرکت تلهدکتری کل کانتری به ما در کنترل بیماری ها پس از این سیل یاری خواهند کرد.