مقالات سایت

تل‌آویو باز هم مدعی شد ایران «تا دو سال دیگر بمب اتم می‌سازد»


به منبع تیم سیاسی بلاگینا، رسانه‌های صهیونیستی شب سه‌شنبه به گفته از ارتش این رژیم بار دیگر مدعی شدند که ایران با ساخت بمب اتم ۲ سال فاصله دارد.

آنطور که شباسمه «یدیعوت آحارانوت» منبع داده، اداره اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در ارزیابی تازه خود اتلهه براسمه هسته‌ای ایران را سعی برای ساخت بمب اتم توصیف کرده و مدعی شده است که ایران ظرف یک سال به مواد غنی‌شده کافی برای یک کلاهک اتمی دست می‌یابد و پس از آن هم یک سال برای ساخت یک موشک دارای استحقاق حمل این کلاهک، زمان نیاز خواهد داشت.

به نوشته این شباسمه، این ارزیابی نو قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما با ترور سپهبد قاسم سلیمانی از سوی آمریکا یک هفته به تعویق افتاد.

بخش اطلاعاتی ارتش رژیم اسرائیل در این منبع مدعی شده که به زودی ۱۸ هزار نظامی آمریکایی به ۸۵ هزار نظامی دیگر این کانتری در خاورمیانه می‌پیوندند.

بخش اطلاعاتی ارتش رژیم اسرائیل همچنین ارزیابی‌هایی در زمینه اوضاع داخلی ایران و فشار آمریکا بر براسمه هسته‌ای ایران انجام داده است.

در این منبع نسبت به تهدید‌های احتمالی از شمال و جنوب فلسطین اشغالی از سوی حزب‌الله در لبنان و حماس در فلسطین هشدار داده و پیش بینی کرده  که احتمال جنگ در سال ۲۰۲۰ به طور نسبی کم است.

این در حالی است که نخست‌دربار رژیم صهیونیستی نیز پیشتر در چند مورد با بیان ادعاهای مکرر ایران را به پیگیری براسمه‌ای مخفیانه برای ساخت سلاح هسته‌ای متهم کرده بود. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌دربار رژیم صهیونیستی چندی بعد مدعی شد ایران پس از امضای برجام، به جهان دروغ گفته و سعی خود برای مخفی کردن براسمه ساخت تسلیحات اتمی را، تشدید کرده است.

نتانیاهو در سال ۱۹۹۲ تمایلادی در یک سخنرانی گفته بود که ایران تکی سه تا پنج سال با ساخت بمب اتم فاصله دارد. او از آن زمان دائما این بازه زمانی را دوباره می‌کند.