مقالات سایت

درآمد ۵ میلیاردی شرکت‌های دانش‌بنیان از سلول‌های بنیادی + اینفوگرافی


درآمد ۵ تمایلیاردی شرکت‌های دانش‌بنیان از سلول‌های بنیادی + اینفوگرافی

به منبع خبرنگار فناوری بلاگینا، به طور قطع طی چند سال گذشته واژه سلول‌های بنیادی را بسیار شنیده‌اید. استفاده از سلول‌های بنیادی، در واقع علمی است که یاری می‌کند تا با بازسازی سلول‌های به جا مانده از بندناف یا دندان‌های شیری حفظ شده بیماری‌های صعب العلاج و حتی برخی بیماری‌های ژنتیکی درمان شود.

با توجه به اینکه ابتلا به بیماری‌های سخت و صعب العلاج و افزایش سن در جهان یک روند صعودی دارد در نتیجه بسیاری از کانتری‌ها سال‌هاست با سرمایه‌گذاری‌های کلان و بالا رفتن ارزش بازار محصولات دکتری، سعی می‌کنند تا در حوزه سلول‌های بنیادی و دکتری بازساختی دستاور‌هایی داشته باشند.

کانتری ما ایران نیز نشان داده که در تولید علم توانمند است، با همین رویکرد هم زیست بوم این حوزه به خوبی در حال شکل گیری است و با فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان شاهد اتفاقات خوبی هستیم.

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری تا کنون ۶ مرکز جامع سلول‌های بنیادی و دکتری بازساختی در منطقه‌های مختباه مانند شیراز، تهران و کرمان راه اندازی شده است تا اسپید فعالیت محقوققان در این حوزه شتاب گیرد. ستاد حمایت‌های دیگری نیز از این زیست بوم داشته است که در داده نمای زیر به بخشی از آن‌ها اشاره شده است.

در حال حاضر ۳ بانک خون بند ناف در کانتری ایجاد و همچنین ۳ پژوهش سرای دانش آموزی با هدف ترویجی راه‌اندازی شده است؛ با توجه به اینکه ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه سلول‌های بنیادی برای نزدیک به ۱۰۰۰ نفر اشتغالزایی شده و بیش از ۵ تمایلیارد درآمد داشته است.

 

درآمد ۵ تمایلیاردی شرکت‌های دانش‌بنیان از سلول‌های بنیادی + اینفوگرافی