مقالات سایت

آغاز ثبت نام اینترنتی تسهیلات ۲۰ میلیونی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری


به منبع تیم اجتماعی بلاگینا، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کانتریی از شروع ثبت اسم اینترنتی سومین مرحله تسهیلات ۲۰ تمایلیون تومنی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از ساعت ۸ صبح امشب (شنبه سوم خرداد ماه) خبر داد.

 اکبر افتخاری با اعلام این خبر گفت: در اتلهه سیاست حمایت اجتماعی و اجرای طرح‌های رفاهی برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی کانتریی، ثبت اسم اینترنتی سومین مرحله ارائه تسهیلات ۲۰ تمایلیون تومنی ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق از ساعت ۸ صبح امشب شنبه سوم خرداد ماه ۹۹ تا سه شنبه ۲۰ خرداد اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه این تسهیلات حداکثر ۱۰۰۰ فقره با نرخ ۱۰ درصد است، اظهار کرد: دوره اقساط تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران کانتریی ۶۰ ماهه (۵ سال) بوده و برای آن دسته از افراد اجرا می‌شود که صرفا ازدواج اول فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشستگان، موظفین و همسر وظیفه بگیر صندوق بازنشستگی کانتریی باشند.

افتخاری در ارتباط با شرایط متقاضیان این تسهیلات گفت: تاریخ عقداسمه فرزندان باید از اول خرداد ۹۸ تا پایان ۳۱ اردیبهشت ماه ۹۹ باشد و بازنشستگان و موظفینی که در دوره‌های بعدی نسبت به اخذ تسهیلات مزبور برای یکی از فرزندان اقتله کرده باشند، امکان ثبت اسم و بهره مندی از تسهیلات جاری را برای سایر فرزندان خود ندارند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کانتریی اتلهه داد: یکی از شرایط پرداخت وام، متناسب بودن آن با حداقل حقوقوق و با در نظر گرفتن حداقل یک تمایلیون تومن خالص گرفتنی در اردیبهشت ۹۹ است تا کمترین فشار برای بازپرداخت اقساط به مشمولان طرح وارد شود.

افتخاری مبلغ اقساط این تسهیلات را ماهانه حدود ۴۱۸ هزار تومن عنوان و تصریح کرد: درصورت ذی نفع بودن پدر و مادر در صندوق، صرفا یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت می‌شود.

وی با یادآوری این نکته که مهلت ثبت اسم اینترنتی از طریق سایت صندوق بازنشستگی به نشانی cspf.ir تا ۲۰ خرداد ۹۹ اتلهه خواهد داشت، گفت: زمان پرداخت تسهیلات ازدواج فرزندان بازنشستگان کانتریی پس از پایان زمان ثبت اسم و اولویت‌ها و همچنین تعیین مشمولان مشخص خواهد شد؛ هدف گذاری ما برای پرداخت، پایان خرداد ماه است.

بر اساس منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کانتریی، گفتنی است، کلیه تسهیلات مورد نظر مشمول «بیمه عمر مانده بدهکار» خواهد بود که قیمت آن برعهده متقاضی است.