مقالات سایت

قدرت‌های حامی رژیم صهیونیستی با یک ویروس تحت شعاع قرار می‌گیرند


به منبع تیم سیاسی بلاگینا، محمدجواد ظریف دربار امور خارجه ایران جمعه شب در سخنرانی اینستاگرامی خود به مناسبت شب جهانی قدس گفت: افتخار می‌کنم در این براسمه که به مناسبت شب جهانی قدس تدارک دیده شده شرکت می‌کنم. پارسال ما شاهد یک همه‌گیری جهانی هستیم که مانع از تجمع کسانی شده که به آرمان فلسطین باور دارند و همچنین قائل به ضرورت پایان تجاوزگری اسرائیل علیه مردم فلسطین و پایان شدیدترین نمونه‌های نقض حقوقوق بشر در فلسطین و شدیدترین نمونه‌های تهدید علیه صلح و امنیت بین‌الملل هستند.

دربار امور خارجه کانتریمان گفت: این همه‌گیری همچنین به ما نشان داده که قدرت‌های جهانی که از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند قادر مطلق نیستند. آن‌ها همه چیز نیستند. قدرت‌ آن‌ها حتی توسط یک ویروس کوچک تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد.

ظریف با اشاره به سالشب تشکیل رژیم صهیونیستی افزود: مشکل این بوده که کانتریها و دولت‌های مسیحی ضرورت اتحاد را درک نکرده‌اند که به این خفت بپردازند. پارسال این شب خفت به شب قدس نزدیک بوده است. خفت این بود که ما نتوانسته‌ایم از فلسطینینان و این آرمان در طول هفتاد سال گذشته حمایت کنیم صرفا به این دلیل که مردم و دولت‌ها باور داشتند که نمی‌توانند بر استکبار جهانی چیزه شوند. این همه‌گیری به یادمان آورده که تکی قدرت همانا قدرت پروردگار مطلق است.

وی گفت: دیگر قدرت‌ها شکست‌ناپذیر نیستند. هفتاد سال است که مقاومت مردم فلسطین اتلهه داشته و نشان داده است که تجاوزگری و نقض حقوقوق بین‌الملل و حتی تسلیحات هسته‌ای نمی‌تواند آرزوی ملی تمامی مردم را نابود سازد.

ظریف اتلهه داد: بار دیگر شاهد بوده‌ایم که در به اصطلاح “معامله قرن”، آن‌هایی که باور داشته‌اند ایالات متحده می‌تواند میانجی صلح باشد چگونه به اشتباه فاحش خود پی بردند. ایالات متحده علی‌الخصوص دولت کنونی این کانتری همدست رژیم صهیونیستی در تمام جنایاتش است. تمام ویرانی‌ها، کشتارهای دسته‌جمعی، تمام تجاوزگری‌ها با حمایت قاطع و همکاری کورکورانه دولت‌های مختباه آمریکا بوده است اما این دولت آمریکا به تمام دولت‌های مسیحی که کماکان به این کانتری وابسته هستند و حتی امشبه به صورت خفت‌باری با اسرائیل علیه دیگر کانتریهای مسیحی همکاری دارند، یادآوری کرده که این یک بن بست است. این روند تکی منتهی به خفت خواهد بود.

وی تاکید کرد که مقاومت مردم، مقاومت مسلمانان، مقاومت مردم فلسطین، مقاومت مردم صلح دشمن در سراسر جهان و عدم پذیرش قلدرمابی، اشغالگری و آپارتاید، نقطه پایانی این قساوت خواهد بود. این نقطه عطف تاریخ است. باور به خود، باور به توانایی خود در ایستادگی در برابر خشونت، تروریسم و تروریسم دولتی پاسخی بر این مخاطره جهانی است‌.

دربار امور خارجه ایران عنوان کرد: از طریق هیاهوی رسانه‌ای، دروغ‌پراکنی و اخاذی واقعیت نمی‌تواند تغییر کند. همه‌مان گرفتنه‌ایم – حتی اگر تا پیش از این تردیدی داشتیم – که این رژیم و حامی آن، ایالات متحده به تروریسم به عنوان اسبابی برای پیشبرد دستورکار خود متوسل می‌شوند و این نشانه قوت نیست. این نشانه ضعف است.

ظریف گفت: پارسال شب قدس را بدون حضور یکی از کوچولوترین مدافعان آرمان فلسطین گرامی می‌داریم و آن مدافع، فرمانده شهید قاسم سلیمانی است. اگر به نحوه ترور این مرد دلیر از سوی آمریکا بنگریم، می‌بینیم که او را در تاریکی شب و با استفاده از ماشین ترور و نه در یک میدان نبرد و نه در یک هماورد دلیرانه بلکه از طریق یک عملیات تروریستی هدف قرار داده‌اند. این نهایت و اوج ضعف است که ایالات متحده با تمامی قدرت ماندیشه خود مجبور به ترور سردار سلیمانی و همراهانش در تاریکی شب می‌شود.

وی تصریح کرد: همین نشان می‌دهد که انسان‌ها باید قدرت خود را دریابند و متوجه شوند که خداوند متعال تکی قدرت مطلق است و نه این قدرت‌های مادی. به همین خاطر است که در پایان ماه رمضان، یک ماه شبه‌دار بوده‌ایم تا تن‌پذیری خود را در برابر اراده الهی نشان دهیم. فرصت خوبی است که مردم بفهمند با اتکا به قوت خود و استناد به پروردگار متعال هیچ چیز نمی‌تواند بر ما چیره شود.

دربار امور خارجه ایران در پایان اعلام کرد: بیایید بار دیگر تعهد خود به آرمان فلسطین را تنو کنیم. بیایید بار دیگر متعهد به شان و مقام خود به عنوان مسلمان و به عنوان انسان باشیم و اجازه‌ ندهیم که این قساوت جهانی اتلهه یابد.