مقالات سایت

کلاس‌های آموزشی دانشجویان خارجی دانشگاه کردستان به صورت مجازی برگزار شد


رحمت صادقی، باس یونورسیتی کردستان در صحبت با خبرنگار یونورسیتی بلاگینا، در خصوص دانشجویان خارجی گفت: حدود ۵۰۰ دانشجو از کانتری‌های عراق، سوریه، افغانستان در یونورسیتی کردستان مشغول به تحصیل هستند.

صادقی اضافه کرد: دانشجویان خارجی یونورسیتی کردستان، ۵ درصد از کل دانشجویان این مجموعه را به خود اختصاص داده اند. ۱۰ درصد از این دانشجویان بورسیه و ۹۰ درصد آنان شهریه‌پرداز هستند.

باس یونورسیتی کردستان اظهار کرد: برای دانشجویان خارجی یونورسیتی کردستان، همچون سایر دانشجویان از اواسط اسفندماه، کلاس‌های آموزشی به صورت مجازی برگزار شدند و در این باره اطلاع رسانی‌های لازم به آنان از طرق مختباه صورت گرفته بود.

وی اتلهه داد: به منظور رفع اشکالات دانشجویان بین الملل یونورسیتی کردستان، نشست هم اندیشی مجازی برگزار کردیم و در این بازه زمانی دو جلسه دفاع پایان اسمه نیز به صورت مجازی برای آنان برگزار شد.

باس یونورسیتی کردستان اذعان کرد: همچنین دوره‌های مجازی آموزش زبان فارسی به دانشجویان غیرفارسی زبان یونورسیتی در سه سطح مقدماتی، میانی اول و دوم برگزار شده و از این نظر به دانشجویان بین الملل یونورسیتی کردستان خدمات آموزشی ارائه دادیم.

وی یادآور شد: در صورتی که جلب دانشجویان بین الملل به صورت کاملا مجازی انجام شود و دوره‌های مشترک مجازی، جایگزین دوره تبادل دانشجو شوند و دانشجویان یونورسیتی کردستان در دوره‌های مجازی با یونورسیتی‌های خارجی همکار، شرکت داده شوند، قطعا یونورسیتی به اهداف خود در زمینه ارتقا سطح علمی دانشجویان به شکل موثرتری دست پیدا می‌کند.