مقالات سایت

ارتش یمن از حمله «پهپادی گسترده» به داخل خاک عربستان سعودی خبر داد


به منبع تیم بین‌الملل بلاگینا، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از انجام عملیات پهپادی گسترده علیه اهداف نظامی در جنوب غرب عربستان سعودی خبر داد.

سرتیپ یحیی سریع امشب جمعه طی توییتی نوشت که یگان پهپادی ارتش یمن ظهر امشب جمعه با شمار زیادی از پهپاد‌های «قاصف ۲ کی» عملیات گسترده‌ای در «خمیس مشیط» و «نجران» عربستان سعودی انجام داده است.

او گفت که «در این عملیات، اتاق عملیات و برج مراقبت فرودگاه نجران، انبار تسلیحات و آشیانه هواپیمای نظامی در پایگاه هوایی “ملک خالد” خمیس مشیط و اهداف نظامی دیگر مورد اتک پهپاد‌ها قرار گرفته است».

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن به رغم ادعای ائتلاف سعودی، تأکید کرد که اهداف مذکور «با دقت بالا» هدف قرار گرفته است.

«ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز سعودی امشب جمعه مدعی شد که این ائتلاف «صبح امشب» توانسته چهار پهپاد انتحاری را منهدم کند. این در حالی است که ارتش یمن زمان عملیات را ظهر جمعه اعلام کرده است.

او همچنین ادعا کرد که سه فروند این پهپاد‌ها در خاک یمن سقوط کرده است و ائتلاف سعودی طبق قوانین بین‌المللی و انسانی در پی حمایت از غیرنظامیان است.

این دومین اتک انتقام‌جویانه ارتش یمن به عمق عربستان سعودی طی دو هفته اخیر بعد از ماه‌ها توقف عملیات پهپادی و موشکی است. ارتش یمن سوم تیر ماه طی عملیات اول، با موشک‌های بالستیک اهداف نظامی در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی را هدف قرار داده بود.

به دنبال حملات هوایی ائتلاف سعودی به مناطقی در صنعاء و شمال یمن و اصرار سعودی‌ها بر اتلهه محاصره این کانتری، وزارت دفاع یمن در دولت نجات ملی گفت که در شب‌های آینده، برای همیشه به زیاده خواهی‌های طرف سعودی و ائتلاف متجاوزش پایان خواهیم داد (جزئیات بیشتر). مقامات دولت مذکور طی این هفته از شروع دور نو «شدیدترین عملیات» انتقام جویانه به خاک امارات و عربستان خبر داده اند