مقالات سایت

بارسلونا ۲-۲ اتلتیکومادرید؛ خداحافظ قهرمانی، خداحافظ ستین؟به منبع تیم اسپورتی بلاگینا، شاگردان کیکه ستین که با توقف مقابل سلتاویگو، دو امتیاز در چارت از رئال عقب افتاده بودند، در دیدار امشب مقابل اتلتیکو هم نتوانستند به سه امتیاز برسند تا حالا رئالی ها این فرصت را داشته باشند تا فاصله پنج هفته به پایان رقابت ها، به ۴ امتیاز افزایش بدهند.

دو تیم گیم را هجومی شروع کردند و در دقیقه ۶، روی ارسال کاراسکو، اتلتیکو می توانست به گل برسد دیگو کاستا و خیمنز نتوانستند از این فرصت استفاده کنند.  دو دقیقه بعد، اشتباه توماس پارتی باعث شد تا راکیتیچ مالک موقعیت شود اما ضربه او را یان اوبلاک با یک واکنش خوب دفع کرد.

حملات بارسا اتلهه پیدا کرد و این تیم در دقیقه ۱۱ به گل رسید. روی یک ضربه کرنر از جهت چپ دروازه اتلتیکو بود که دیگو کاستا در سعی برای دفع توپ، دروازه خودی را باز کرد.

اما این تفاضل چندان پایدار نبود و اتلتیکو خیلی زود مالک یک ضربه پنالتی شد. کاراسکو که با یک حرکت دیدنی و پشت سر گذاشتن پیکه، وارد محوطه جریمه بارسا شد، توسط ویدال با خطا متوقف شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد.

ابتدا دیگو کاستا پشت توپ قرار گرفت اما ضربه اش را تراشتگن مهار کرد. ولی داور به دلیل ورود گیمکنان به محوطه جریمه، دستور به دوباره ضربه داد. این بار سائول پشت ضربه قرار گرفت و با فریب دادن تراشتگن، کار را به تساوی کشید.

سه دقیقه بعد بارسا می توانست بار دیگر پیش بیفتد اما ضربه نظارهیی مسی به تیر دروازه اتلتیکو برخورد کرد. حملات بارسا اتلهه پیدا کرد و در دقیقه ۲۶، پاس خوب یوردی آلبا، مسی را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه ستاره آرژانتینی از کنار دروازه به بیرون رفت.

پس از آن گیم متعادل دنبال شد و گیمکنان اتلتیکو هم حملاتی روی دروازه بارسا داشتند اما نتوانستند از آنها استفاده کنند. در دقیقه ۴۲، ضربه مسی بعد از برخورد به سائول تغییر جهت داد و چیزی نمانده بود که به گل دوم بارسا تبدیل شود اما اوبلاک با یک واکنش به موقع، دروازه تیمش را نجات داد.

در دقایق تباه شده نیمه اول، این اتلتیکو بود که مالک یک موقعیت خوب شد اما پیکه مانع از گلزنی کاراسکو شد و نیمه اول با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

نیمه دوم را بارسا بهتر شروع کرد و خیلی زود به گل دوم رسید. خطای فیلیپه روی سمدو در محوطه جریمه اتلتیکو باعث شد تا داور این بار یک ضربه پنالتی به سود بارسا اعلام کند. مسی پشت ضربه قرار گرفت و با یک ضربه چیپ دیدنی، حساب کار را ۲-۱ کرد.

در دقیقه ۵۶، روی ارسال آریاس، دیگو کاستا می توانست کار را به تساوی بکشد اما ضربه سر او بالاتر از پیکه، راهی به چهارچوب دروازه بارسا پیدا نکرد.

حملات دو تیم اتلهه داشت تا اینکه در دقیقه ۶۱، اتلتیکو بار دیگر مالک یک ضربه پنالتی شد. این بار سمدو بود که کاراسکو را در محوطه جریمه بارسا سرنگون کرد و داور برای سومین بار در این دیدار، نقطه پنالتی را نشان داد. این بار هم سائول پشت ضربه قرار گرفت و علی رغم واکنش خوب تراشتگن و تاثیری که روی توپ گذاشت، دروازه بارسا باز شد.

بارسایی ها که دوباره پیشبی را از بین رفته می دیدند، پیش کشیدند و در دقیقه ۷۱، روی پاس سمدو، ویدال می توانست دروازه اتلتیکو را باز کند اما ضربه او راهی به چهارچوب پیدا نکرد. ۴ دقیقه بعد روی ارسال آلبا، ویدال بار دیگر مالک موقعیت شد اما ضربه سر او نیز نتوانست دروازه اتلتیکو را باز کند.

در دقایق پایانی هر دو تیم سعی زیادی برای زدن گل تفاضل انجام دادند اما در نهایت توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و در نهایت گیم با تساوی ۲-۲ به پایان رسید.