مقالات سایت

جنوا ۱-۳ یوونتوس؛ یک قدم دیگر به سوی قهرمانی


به منبع تیم اسپورتی بلاگینا، شاگردان مائوریتزیو ساری در دیدار امشب نتوانستند در نیمه اول دروازه حریف را باز کنند اما با زدن سه گل در نیمه دوم، به یک پیشبی باارزش دست پیدا کردند.

دو تیم گیم را متعادل شروع کردند و دقایق ابتدایی بدون اینکه موقعیت خاصی روی دروازه ها ایجاد شود، سپری شد. در دقیقه ۱۲ بود که برناردسکی با یک شوت محکم، اولین هولناک جدی را روی دروازه جنوا ایجاد کرد اما پرین با جاگیری مناسب، دروازه تیمش را بسته نگه داشت.

یک دقیقه بعد نوبت رونالدو بود تا با یک شوت هولناکناک، پرین را مجبور به واکنش کند و این بار هم دروازه بان جنوا، توانست تر عمل کرد و دروازه این تیم بسته ماند.

تفاضل یوونتوسی ها اتلهه پیدا کرد اما حملات این تیم به موقعیت های چندان هولناکناکی منجر نشد. تا اینکه در دقیقه ۳۶، روی ارسال کوادرادو، این آدریان رابیو بود که می توانست با ضربه سر کار را تمام کند ولی ضربه او نیز دقیقا به جایی رفت که پرین حضور داشت.

پس از این نوبت تیم میزبان بود که برای دقایقی ابتکار عمل را در دست بگیرد و در دقیقه ۴۰، روی پاس خوب والون بِهرامی، این فاویلی بود که می توانست گل اول گیم را به ثمر برساند اما ضربه او نیز راهی به چهارچوب دروازه یووه پیدا نکرد.

در دقیقه ۴۳، روی پاس دیبالا، این رونالدو بود که می توانست با یک شوت دقیق کار را تمام کند ولی باز هم پرین با یک واکنش خوب، توپ را به بیرون فرستاد. در نهایت در نیمه اول توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم با تساوی ۰-۰ به رختکن رفتند.

نیمه دوم را یوونتوس بهتر شروع کرد و این بار خیلی زود به گل رسید. در دقیقه ۵۰ بود که روی پاس کوادرادو، دیبالا مالک توپ شد و بعد از یک حرکت عرضی خوب و پشت سر گذاشتن مدافع حریف، با ضربه ای دقیق، توپ را به گوشه دروازه پرین فرستاد.

فشار حملات یووه بعد از این گل اتلهه پیدا کرد و این تیم در دقیقه ۵۶ به گل دوم رسید. رونالدو که با پاس پیانیچ در میانه زمین جنوا مالک توپ شده بود، بعد از پیشروی، با شوتی نظارهیی، حساب کار را ۲-۰ کرد.

بعد از این گل گیم تا اندازه ای متعادل شد و تیم میزبان به دنبال جبران گل های خورده بود اما این یوونتوس بود که در دقیقه ۷۳ به گل سوم رسید. این بار دیبالا در نقش گلساز ظاهر شد و پاس او را، داگلاس کاستا با ضربه ای غیر قابل مهار، تبدیل به گل سوم کرد.

تیم میزبان که دیگر چیزی برای از بین دادن نداشت، پیش کشید و در دقیقه ۷۶، یکی از گل های خورده را جبران کرد. روی ارسال بیراشی از جهت راست بود که توپ با تعلل مدافعان یووه به پیاسمونتی رسید و او هم از زاویه ای بسته، با شوتی سنگین، توپ را به سقف دروازه یوونتوس کوبید.

در دقایق پایانی هردو تیم به دنبال زدن گل های بعدی بودند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۸۸، جنوا به گل دوم برسد اما خروج به موقع شزنی، مانع از باز شدن دروازه یووه شد و در نهایت گیم با همان نتیجه ۳-۱ به سود بیانکونری به پایان رسید.