مقالات سایت

منچستر ۳-۰ برایتون؛ آتش‌بازی با فرناندز


به منبع تیم اسپورتی بلاگینا، منچستر یونایتد سه شب پس از تفاضل دشوار در دیدار جام حذفی مقابل نوریچ سیتی، از ساعت ۲۳:۴۵ امشب(به وقت ایران) سه‌شنبه شب در شرایطی مهمان تیم رده پانزدهمی برایتون بود که علیرضا جهانبخش را برای سومین مسابقه پیاپی در فهرست نداشت.

منچستر از همان ابتدا مسلط به گیم شد و مالکیت توپ را در اختیار گرفت که کار تیمی آنها در دقیقه ۱۶ به ثمر نشست و بعد از پاسی که آرون ون‌بیساکا در جناح راست زمین به میسون گرینوود داد، این مهاجم ۱۸ ساله با اسپید بالا وارد محوطه جریمه برایتون شد و با عوض کردن پا و شوت زمینی محکم، گل اول گیم را به ثمر رساند.

شاگردان سولسشر که کاملا سوار بر گیم بودند، در دقیقه ۲۹ یک اتک جدی دیگر ترتیب دادند که این بار پاس در عرض پول پوگبا را برونو هرناندز بدون مکث و با شوت دقیق از پشت محوطه جریمه تبدیل به گل دوم منچستر یونایتد مقابل برایتون کرد.

برایتون که در نیمه اول حرفی برای گفتن نداشت، بدون اینکه حتی یک بار توپ را درون چارچوب منچستر یونایتد بزند و هولناک چندانی روی دروازه دخیا ایجاد کند، با شکست ۲ بر صفر به رختکن رفت.

یاران جهانبخش که نمی‌خواستند در استادیوم خانگی تفالمر بازنده باشند، در شروع نیمه دوم نمایش هجومی را در دستور کار قرار دادند، اما در دقیقه ۵۰ منچستر یونایتد با یک ضد اتک سریع از جناح چپ زمین و روی ارسال دقیق و بی‌نقص گرینوود، با شوت سرضرب و دیدنی برونو فرناندز گل سوم را وارد دروازه متئو رایان کرد.

در اتلهه برایتون سعی کرد فرق را کمتر کند، اما حملات این تیم یکی پس از دیگری هدر رفت و البته یک بار هم در دقیقه ۶۹ واکنش نظارهیی دخیا روی شوت پشت محوطه آرون کانولی اجازه نداد آنها به گل دست پیدا کنند.

در نهایت منچستر یونایتد با منیجر گیم اجازه نداد برایتون به گل برسد تا مالک تفاضل ۳ بر صفر خارج از خانه شود و با ۵۲ امتیاز و صعود یک پله‌ای، در جایگاه پنجم چارت لیگ برتر انگلیس قرار بگیرد.