مقالات سایت

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در شهرداری تهران


به منبع تیم اجتماعی بلاگینا، حمید چوبینه، مدیرعامل شرکت شهر سالم در جلسه شورای راهبری مرکز جامع سلامت روان اظهارداشت: تحالا حدود ۷۰۰ نفر از کارکنان شهرداری تهران به بیماری کرونا دچار شدند که علاوه بر خدمات دکتر خانواده، از مشاوره‌های کارشناسان مرکز جامع سلامت روان بهره‌مند می‌شوند.

وی با تاکید بر لزوم نگرش انسانی و اخلاقی به مساله سلامت روان اظهار داشت: این ابتدای راه است و من این اراده و انگیزه را در همکارانم می‌بینم که بیماران مبتلا به کرونای عضو خانواده شهرداری تهران رها نشوند تا هم ارائه خدمات با همین کیفیت اتلهه پیدا کند و هم انباشت تجربه و آنالیز علمی آن امکان‌پذیر گردد.

همچنین احمدعلی نوربالا، باس تیم رواندکتری یونورسیتی علوم دکتری تهران در بخش دیگری از این نشست تأکید کرد: کاری که در طرح غربالگری نابود‌های روانی ناشی از بحران کرونا شد، هم بدیع و هم مفید بود.

وی افزود: اینکه تیمی از بیماران کووید-۱۹ عضو شهرداری تهران را غربالگری کردید، به ارزیابی سلامت روان آن‌ها پرداختید و با مداخله مناسب، برای بهبودی آن‌ها سعی کردید، تجربه بدیعی بود که امکان تبدیل به پژوهش علمی را دارد.

گفتنی است؛ در ابتدای این جلسه، منبعی از بین‌آورد‌های علمی طرح غربالگری نابود‌های روانی و هیجانی ناشی از بحران کرونا ارائه شد و اعضا به تحلیل آمار‌های این منبع پرداختند. همچنین ارائه منبع از نحوه آموزش دکتران خانواده در حوزه سلامت روان از دیگر بخش‌هایی بود که در دستور کار این جلسه قرار گرفت.