مقالات سایت

نحوه طرح میهمانی دروس عملی و آزمایشگاهی دانشگاه تبریز اعلام شد


به منبع خبرنگار یونورسیتی بلاگینا، با توجه به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کووید -۱۹، کاهش استرس و نگرانی خانواده‌ها در ارتباط با دوری فرزندانشان در امر تحصیل، تسهیل در خصوص میهمانی دانشجویان و اینکه برگزاری دروس و واحد‌های نظری و تئوری به صورت مجازی و آنلاین در یونورسیتی تبریز برگزار می‌شود.

گفتنی است، زمان ثبت اسم متقاضیان میهمانی دروس عملی و کارگاهی در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از طریق سامانه سجاد به آدرس https://portal.saorg.ir تا ۱۸ مرداد ما امکان پذیر است.

یونورسیتی‌ها و موسسات آموزش عالی موظف هستند زمان شروع ثبت درخواست‌های میهمانی مذکور را با استفاده از اسباب‌های مناسب اطلاع رسانی به اطلاع کلیه دانشجویان برسانند (از طریق فضا‌های مجازی، سامانه‌های آموزشی و در صورت امکان پیامک به دانشجویان).

همچنین یونورسیتی‌های مبدأ موظفند بر اساس ابلاغیه مذکور درخواست دانشجویان را بررسی نموده و در صورت داشتن شرایط و مورد تایید بودن واحد‌های عملی مورد انتخابی متقاضی برای اخذ در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از ۱۹ تا ۲۷ مرداد نظر خود را در سامانه اعلام و در صورت موافقت واحد‌های انتخابی دانشجو را در بخش مربوطه برای یونورسیتی مقصد ارسال کنند. سپس یونورسیتی‌های مقصد موظفند حداکثر تا ۶ شهریور نسبت به بررسی تقاضا‌ها اقتله و نتایج را از طریق سامانه یاد شده اعلام کنند.

لازم به ذکر است با توجه به زمان شروع نیمسال بعدی، زمان‌های مذکور تمدید نخواهد شد.

شایان ذکر است، دانشجو ضمن آگاهی از شرایط حاکم بدلیل بشب بیماری کرونا و شرایط یونورسیتی مبدا بایستی با اطلاع کامل از وضعیت تحصیلی خود و شرایط ثبت اسم در سامانه سجاد شرکت امور دانشجویان در موعد اعلام شده (ششم لغایت هجدهم مرداد) درخواست خود مبنی بر میهمانی دروس عملی (صرفاً دروس عملی) برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ ثبت و با اطلاع کامل از شرایط و ضوابط یونورسیتی مقصد، رشته و مقطع تحصیلی مورد تقاضا در یونورسیتی مقصد، نسبت به انتخاب یونورسیتی یا موسسه مقصد اقتله و تقاضا کنند.

یونورسیتی انتخابی حتما بایستی در شهر محل سکونت خانواده متقاضی یا حتی الامکان در صورت نبود یونورسیتی در محل مذکور، در شهر‌های نزدیکتر به محل سکونت باشد تا از تردد‌های غیرضروری جلوگیری شود.

متقاضی میهمانی مسئول صحت اطلاعات و اعلام واحد‌های درخواستی ارائه شده در خصوص درخواست خود خواهد بود و در صورت عدم احراز هر یک از اطلاعات ارائه شده، تقاضا در هر مرحله از وضعیت بررسی خارج خواهد شد.